174
0
190

II. Eger Triatlon Nagydíj

Zökkenőmentes depózás után, a bringán alaposan kihajtva elkezdtem a futást. Egyből felvettem a versenytempót, nem volt gond. 8 kört kellett futni egy parkban, egy sétányon oda és vissza. A pulzus adataimból és a körödőimből láttam, ez nem 5 km lesz, hanem több.  Végül Kis Gyula GPS adatai alapján kiderült a futás 7 km volt a meghírdetett 5 helyett...A bringa után a verseny végeredményeként egy 1:15-ös idővel számoltam, de így érthető mért nyerték tavaly a korosztályomat 1:23 körül...

Szépen zakatoltam le köröket, az utolső kör, utolsó szakaszában láttam előttem fut 3 srác. Ebből egy még visszakanyarodott, tehát neki még volt köre,  2 futott a cél felé. Gondoltam megfogom őket, már csak azárt is mert nem tudtam korosztályom beliek vagy nem. Vagy 30-50 m előnyük volt és nekem kb 300 m-em, hogy beérjem őket. Láttam az egyik Temesvári, ez a felirat volt hátul a triatlonos ruháján, tudtam ő riválisom, meg kell előzzem. Ő volt a két főből az elős helyen szaladó. Az utolsó 30-40 m-en vette észere a hátsó stác , hogy rájuk hajrázom, pórbált gyorsítani, de megelőztem, az elő helyen futót meg már nem tudtam mert közben áthaladtunk a célvonalon. Így kaptam ki 1 másodperccel, és lettem korosztályomban második. Sebaj, rosszabb ne legyen sosem :-)