Öttusa bronzéremmel zártuk a Londoni Olimpiát
A magyar csapat nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárta a Londoni Olimpiát. A két utolsó érmünket a kajakos Douchev-Janics Natasa és az öttusázó Marosi Ádám szerezte.
Öttusában Marosi a vívás után hatodik, az úszást követően hetedik volt, majd hibátlanul lovagolt, így ötödikként vágott neki a lövészetekkel kombinált futásnak, melyben két helyet előrelépett. A másik magyar induló, Kasza Róbert - aki a lövészetes futás előtt még a negyedik helyen állt - 12. lett. Győzött a cseh David Svoboda, míg másodikként a kínai Cao Csung-zsung (Cao Zhongrong) zárt. A nők versenyében Tóth Adrienn a 20., Kovács Sarolta pedig a 33. helyen végzett.
A háromszoros olimpiai bajnok Janics - aki csütörtökön Kovács Katalinnal párosban második volt 500-on - a győzelemért szállt harcba a legrövidebb távon, de ezúttal gyorsabb volt nála az új-zélandi Lisa Carrington és az ukrán Inna Oszipenko-Radomska. Ezzel együtt a magyar válogatott a sportági éremtáblázat élén végzett.
További hétvégi magyar eredmények:
A várakozásokon felül szerepelt a még csak 21 éves, ifjúsági világbajnok kajakos Dudás Miklós, aki hatodikként ért célba - azaz pontot szerzett - 200 méteren. A szerdán 1000 méteren hatodik kenus Vajda Attila 200-on a B döntőben lapátolt, ahol harmadik lett, ezzel összesítésben a 11. helyen fejezte be a versenyt.
A szabadfogású birkózók 120 kg-os súlycsoportjában szőnyegre lépett Ligeti Dániel a sorsolás folytán a legnehezebb ágra került, s már az első mérkőzésén vereséget szenvedett a világbajnok fehérorosz Alekszej Semarovtól, aki azonban a negyeddöntőben kikapott, így a magyar már a vigaszágon sem folytathatta szereplését.
Gercsák Csaba a 18. helyen végzett a 10 kilométeres maratonúszás pénteki versenyében. A tavalyi, sanghaji világbajnokságon 25 kilométeren bronzérmes magyar a táv egyharmadánál a 15. volt, de nem sokkal lemaradva követte a közvetlen élbolyt. A középmezőny tagjaként a 16. időt mérték nála féltávnál, de még ekkor sem szóródott szét teljesen a társaság. A tíz kilométer kétharmadát leküzdve a 10. pozíciót foglalta el, az utolsó ellenőrző pontnál, bő másfél kilométerrel a befutó előtt a 13. volt, végül pedig a 18. helyet szerezte meg. A versenyt a tunéziai Usszama Melluli nyerte a német Thomas Lurz előtt.
Hegyikerékpározásban a nőknél a francia Julie Bresset a címvédő német Sabine Spitzet megelőzve győzött, Benkó Barbara 27. lett. Benkót műszaki hiba zavarta, elromlott az első váltója. A lánc a nagyobbik első tárcsán maradt, ami miatt az emelkedőkön csak nehezen tudott felkapaszkodni. Benkó végül a győzteshez képest több mint 12 perces hátránnyal ért célba.
A férfiak versenyét a lett Maris Strombergs nyerte, az ausztrál Sam Willoughby előtt. A magyar induló, Parti András a táv felénél egy lejtős, köves részen bukott, fejre esett, súlyos agyrázkódást szenvedett, valamint két ujja is megsérült. Parti bukása előtt a 35. helyen állt.
Az férfiak maratoni versenyében Kovács Tamás a 72. helyen végzett, ideje 2:27:48 volt. A versenyt az ugandai Stephen Kiprotich nyerte 2:08:01-es idővel.
A világcsúcsot és orosz sikert hozó női 20 km-es gyaloglásban Madarász Viktória a 41. helyen ért célba.
Kézilabdában férfi csapatunk 33-26-ra kikapott a harmadik helyért vívott meccsen Horvátországtól. Vízilabdában viszont az ötödik helyet sikerült megszerezni, miután a spanyolok ellen 14-8-as győzelmet arattunk.
Magyar érmesek és pontszerzők
ARANY:
Szilágyi Áron, vívás (kard, egyéni)
Gyurta Dániel, úszás (200 m mell)
Berki Krisztián, torna (lólengés)
Pars Krisztián, atlétika (kalapácsvetés)
Dombi Rudolf, Kökény Roland, kajak-kenu (K-2, 1000 m)
Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina, kajak-kenu (K-4, 500 m)
Kozák Danuta, kajak-kenu (K-1, 500 m)
Risztov Éva, hosszútávúszás (10 km)
EZÜST:
Ungvári Miklós, cselgáncs (66 kg)
Lőrincz Tamás, birkózás (kötöttfogás, 66 kg)
Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel, kajak-kenu (K-4, 1000 m)
Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa, kajak-kenu (K-2, 500 m)
BRONZ:
Csernoviczki Éva, cselgáncs (48 kg)
Cseh László, úszás (200 m vegyes)
Módos Péter, birkózás (kötöttfogás, 55 kg)
Douchev-Janics Natasa, kajak-kenu (K-1, 200 m)
Marosi Ádám (öttusa)
4. hely:
Hosszú Katinka, úszás (400 m vegyes)
Gyurta Dániel, úszás (100 m mell)
női vízilabda-válogatott
férfi kézilabda-válogatott
5. hely:
Karakas Hedvig, cselgáncs (57 kg)
Joó Abigél, cselgáncs (78 kg)
Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik, úszás (4x100 méteres vegyesváltó)
Harcsa Zoltán, ökölvívás (75 kg)
Hatos Gábor, birkózás (szabadfogás, 74 kg)
férfi vízilabda-válogatott
6. hely:
Kiss Gergő, úszás (400 m gyors)
Csonka Zsófia, sportlövészet (női sportpisztoly, 30+30 lövés)
Bognár Richárd, sportlövészet (férfi dupla trap)
Kapás Boglárka, úszás (800 m gyors)
Sidi Péter, sportlövészet (kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett)
Vajda Attila, kajak-kenu (C-1 1000 m)
Dudás Miklós, kajak-kenu (K-1, 200 m)
A londoni játékok két hete alatt 28 világrekord dőlt meg, közülük kilenc úszásban, hat a kerékpáros versenyszámokban és ugyanennyi súlyemelésben. Pekingben 43, a 2004-es athéni olimpián 31 új világcsúcs született. A londoni olimpia két hete során összesen egymillió sporteszközt használtak fel, köztük 600 kosárlabdát, a vízi sportokban 541 mentőmellényt, a gátfutó számokban pedig 510 gátat.
Forrás: MTI
Képek: MTI Fotó / Kollányi Péter, Spiller István
Hasonló cikkek
Hegyikerékpár: Benkó Barbara negyedik az amerikai világkupán
Már 156 magyar sportoló nevezhető a Londoni Olimpiára
Hegyikerékpár: A világranglista-pontok tovább gyűltek a cseh világkupán
Két világkupával finiselnek Londonra a magyar hegyikerekesek
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Jobbulást Parti Andrásnak!
Gratulálok az összes sporinak, de Marosi a király! :)