Félmaratoni rekord 91 évesen
A kor nem akadály, bizonyítja a 91 éves Mike Fremont példája aki 3:03:56 alatt teljesítette a hétvégén a Knoxville félmaratont. Pont 91évesen még nem futott más ennél jobb időt.
Mike a verseny után azt mondta, a dombokkal meggyűlt a baja, de egyébként végig jól érezte magát "Az én koromban már nem tudok elég gyorsan futni, hogy elfáradjak"- tette hozzá.
Eredménye a 91évesek közt lehet rekord, de ő tartja a 90-94 korosztály aktuális csúcsát 2:56:26-tal, amelyet tavaly, 90évesen ért el. Ugyanebben a kategóriában a maratoni rekordot is ő jegyzi, novemberben 6:35:47-et futott a Huntington Maratonon, bár a rekord még hitelesítésre vár.
Mike 30 évesen kezdett futni, mert egyedülálló apaként a három gyermek mellett szüksége volt a kikapcsolódásra. 69évesen rákot diagnosztizáltak nála, akkor felhagyott a hús és tejtermékek fogyasztásával és folytatta a sportot. Véleménye szerint az étrendi változásoknak és a műtétnek egyaránt köszönhető, hogy meggyógyult.
Ami az edzést illeti, Mike 50km körüli mennyiséget fut hetente, javarészt terepen, keresztedzésként pedig fekvőtámaszokat végez és kenuzik. Az egészségmegőrzés és a társaság kedvéért fut, a rekordok kevésbé fontosak számára: "csak idő kérdése és John Keston vagy Ed Whitlock megdönti ezeket a kezdetleges csúcsaimat" - véli.
Forrás: RW
Hasonló cikkek
Atlétika - 100 éves atléta világcsúcsa 100 méteren
Megdőlt a félmaratoni világrekord - futópadon
Atlétika - szenior világcsúcs 95 feletti kategóriában
Atlétika - női félmaratoni csúcs Barcelonában
Elhunyt a számos korosztályos világcsúcsot tartó szenior futónő
17 hozzászólás
Ha összehasonlítom az átlag magyar-elhízott nyugdíjassal, aki már 500 m sétától is kifárad....
Amúgy Feri,móni!
Neki sem jött össze a félmaraton-maraton arányban a 2,06-os szorzó!
De ha nem hát nem,ez is szép!
hú nemrossz :))
tézé: mit lovagolsz ezen, nem azt írtam hogy kapásból lehet olyan jó maratont futni. de nekem mind1, ha nem akarod érteni, ne értsd, de akkor ne idézgess nekem összevissza később/máshol :P
Csak annyit, hogy a rendhagyó esetek aránya a rendeshez olyan 85-15!
Ez az arány csak a rendkívül jó képességüekre vonazkozik!
1. Zolikám kivánom neked, hogy 90 évesen még maratonokat fussál!!!
2. Itt oldalt a kalkulátoroknál a versenyeredmény kalkulátor a 1,06-os szorzóval számol.....
Jó de az egy elmélet és a gyakorlat nem ezt mutatja!
Lehet hogy ha még kicsit gyakorlok akkor talán 90 évesen meg is tudom csinálni a 2,06-os arányt! Eddig 20 év alatt még nem sikerült!
tézé: oké a 85-15 arány lehet h így van, de az okát nem tudni. de nem tudom neked megmondani h jó képesség mennyiben kötelező hozzá. a genetika pár %-ot számít abban h pl. X perc 10km időből milyen maratont tud vki futni, de emellett sokat számít a megfelelő edzés is.
nekem azt mondták azok, akik optimális idejű maratont tudtak futni (néhány ilyen emberrel beszéltem), hogy nagyon sokat futottak nagyon alacsony pulzuson. (azért volt mellé pár gyorsabb edzés is persze!) ez nem elmélet volt nekik, hanem gyakorlat:)
saját tapasztalat nincs erről, bár talán félmaratonnál majdnem:) de ezt még ellenőrizni kell h nem véletlen volt-e csak :))
aztán, meglepő lesz:), de más példának meg mondanám Hivert, aki itt EO-n felhasználó, őt nem faggattam, de ő is tudott 2:58 maratont úgy h félmaratonon annyira nem volt gyors ugyanakkor és nem láttam nála 150km-es heteket a naplójában, szóval ez lehet genetika volt nála:).
és amúgy én is mindenkinek kívánom, hogy 90 évesen még fusson maratont! mondjuk a spar maratonon előzzük meg a záróbuszt :D (az kemény cél lesz!)
Feri: a kalkulátor az optimális idővel számol, kell hozzá eleget és megfelelően edzeni mindenképpen.
@Tézé: télleg, miért is lovagolsz ezen?? Hisz' Te sokkal többet értél már el, mint ők ketten együtt véve, nem is értem...
A bácsi ezek szerint örömfutó, nagyon jó hozzáállás. Az örömfutás persze nem zárja ki a javulásra való törekvést. :))
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
más 50 évesen néz így ki! hihhetetlen